Joomla VirtueMart

Zajmują się Państwo sprzedażą towarów? Dopiero rozpoczynają Państwo swoją przygodę z tym biznesem? A może Wasze przedsiębiorstwo to ogromna firma zajmująca się handlem? Jeżeli na te któreś z tych pytań odpowiedź brzmi TAK, to sklep internetowy VirtueMart oparty na CMS Joomla jest dla Was. Korzyści ze skorzystania z tego komponentu  jest wiele, ale do najważniejszych możemy zaliczyć fakt, iż licencja jest bezpłatna, co powoduje, że ponosimy tylko koszt wdrożenia. Dodatkowo jest to jeden z najbardziej znanych systemów portalowych na świecie, co owocuje wsparciem właściwie wszystkich firm hostingowych. I co najważniejsze-  jest to gwarancja solidnego działania podstawowych funkcjonalności.

O jakich funkcjonalnościach mówimy? Zaczniemy może od funkcji katalogu towarów. Przede wszystkim możemy obsługiwać nieograniczoną ilość produktów, kategorii oraz podkategorii, przy czym jeden artykuł możemy przypisać do wielu kategorii. Dodatkowo mamy możliwość obsługi różnych cen dla tego samego produktu. Ułatwieniem jest również  szybkie wyszukiwania towarów i kategorii, a także możliwość ich filtrowania. Komponent ten pozwala nam na włączenie i wyłączenie wyświetlania ceny, dopisywanie indywidualnych cech produktów czy też publikację na ich temat opinii i ocen.

Cechami charakterystycznymi VirtueMart jest wielowalutowość a także wielojęzyczność. Możemy więc wybrać, w jakiej walucie chcemy przeprowadzić transakcję oraz w jakim języku nasza strona internetowa będzie funkcjonować. 

Jeżeli chodzi o moduły płatności, to zaletą jest możliwość przetwarzania w czasie rzeczywistym transakcji kartami kredytowymi oraz  wykorzystanie takich bramek płatnościowych jak authorize.net, PayPal, 2Checkout i wiele innych.

Dość istotną sprawa dla Państwa jest również to, co Wy jako administratorzy możecie zmieniać na stronie. Otóż jest to możliwość zamieszczania dodatkowych obrazków lub plików związanych z produktem oraz ustawienia jego indywidualnych parametrów. Mają Państwo dostęp do statystyk, kontroli zapasów magazynowych, zarządzają Państwo historią oraz statusem zamówień.

AwesomeIT tworzy sklepy internetowe oparte na komponencie Joomla już od dawna. Mamy duże doświadczenie i gwarantujemy, że mogą Państwo liczyć na cenne rady i fachowe podejście do sprawy.

Czy wiesz, że nazwa Google powstała w wyniku pomyłki?

Jeden z twórców google poprosił o pomoc w nadaniu jej nazwy  swojego współlokatora. Studenci codziennie wypisywali swoje propozycje na tablicy. Któregoś dnia pojawił się tam napis Googolplex- czyli jedynka i googol zer. Nazwa się spodobała i zdecydowano się zarejestrować skróconą formę domeny - Googol. Niestety, okazało się, że podczas rejestracji domeny zaszła pomyłka i zostana zarejestrowana domena google.com. Czym właściwie jest googol?  

Czy wiesz, że w Rosji chciano wprowadzić opłaty za emotikona ":-)"?
W 2008 roku szef rosyjskiej agencji reklamowej „Superfone” Oleg Teterin, próbował  opatentować puszczającego oko emotikona w Rosyjskim Urzędzie Patentowym, w celu pobierania opłat licencyjnych. Urząd Patentowy odrzucił jednak wniosek Teterina, uzasadniając swoją decyzję faktem, iż znak ten nie jest znakiem towarowym. Gdyby pobierać opłatę, nawet symboliczną za każdą buźkę w wiadomości sms, można by w bardzo krótkim czasie stać się milionerem. Olegowi Teterinowi zarabianie pieniędzy na emotikonach na szczęście się nie udało;)

Czy wiesz, że istnieje taka strona, która prezentuje zasoby cyfrowe z całej Europy?
Strona internetowa www.europeana.eu to źródło darmowych e-booków oraz innych zbiorów, pochodzących z europejskich bibliotek, muzeów, archiwów itp.  Jest to biblioteka cyfrowa, muzeum i archiwum Europy. Została udostępniona 20 listopada 2008 w ramach inicjatywy UE. Dzięki tej witrynie internetowej możemy znaleźć we własnym języku cyfrowe dzieła kultury udostępnione przez uznane organizacje kulturalne w całej Unii Europejskiej.